Administratieve kosten syndicus bij verkoop appartement

3 antwoorden [Laatste bericht]
blokparty
Offline
Beste, ik heb zopas een appartement verkocht uit de rekening van de notaris wordt blijkbaar 2x de (contractueel bepaalde) administratiekost voor de syndicus aangerekend.
Bij navraag zegt men me dat dit normaal is; nl. dat dit gevraagd wordt aan de syncus:
1 maal bij compromis
1 maal bij akte

Ik kan deze verplichting nergens terugvinden op internet, is dit wel correct?
nescio1
Offline
B.W. Art. 577-11 ยง 2 (wetgeving versie 2018)

 
“…De documenten vermeld in § 1 …notaris ... in zijn bezit.”
 
Het tweemaal aanrekenen kan gerechtvaardigd zijn als er tussen de opmaak van het eerste document en het verlijden van de akte bij de notaris geruime tijd verstreken is en er gewijzigde omstandigheden zouden opgetreden zijn.
 
Mocht dit niet het geval zijn dan hebben wij te maken met een vorm van machtsmisbruik en de zoveelste maffiose praktijk binnen de sector.
 
 
De minimis non curat praetor.
 
 
Baton
Offline
inderdaad....

Inderdaad tweemaal is schering en inslag....
Bij verkoop door een makelaar , zal deze de syndicus aanschrijven met de vraag om de nodige inlichtingen te verstrekken en de syndicus rekent hiervoor "onkosten" aan.

Dan volgt de notaris en deze is bij wet verplicht dezelfde info op te vragen bij de syndicus en ook hiervoor rekent de syndicus "onkosten" aan.

Dus tweemaal opvragen = tweemaal betalen.

Hoe dit omzeilen :
Verkoop enkel laten paseren via de notaris dwz. voorlopige koopovereenkomst via notaris.
Indien men beroep doet op een makelaar : uitdrukkelijk vragen om geen info op te vragen bij de syndicus , dat zal de notaris wel doen of de makelaar neemt deze "onkosten" voor zijn rekening.
 

SIEBE
Offline
#2 Baton
Inderdaad correct en dikwijls toegepast.

Bovendien zijn er syndici die ook intredingskosten voor de koper rekenen = 3 x